Belgija u polufinalu protiv Francuske, Brazil ide kući!

Reprezentacija Belgije savladala je selekciju Brazila sa 2:1 u okviru četvrtfinalne utakmice Svetskog prvenstva u Rusiji. Protivnik “crvenih đavola” u polufinalu je ekipa Francuske.

Belgija je odigrala još jednu veoma dobru utakmicu u kojoj su uspeli da postignu golove na vreme, nadigraju favorizovanog rivala i sačuvaju rezultat do kraja meča.

Rekorder po broju osvojenih Mundijala, kući ide nakon četvrtfinala i tako čini da sigurno evropska ekipa bude novi svetski šampion.

Belgijanci su poveli rano, već u 13. minutu meča i to uz faktor sreće, jer je nakon kornera i skoka Kompanija, Fernandinjo glavom smestio loptu u svoju mrežu.

Od tog trenutka Belgija je zaigrala još bolje, imala potpunu inicijativu na sredini terena, gde su briljirali Azar i De Brujne.

U 31. minutu Belgija uspeva da materijalizuje odličnu igru, kada je Lukaku maestralno poveo kontru, uspeo da izdrži dva duela i zaobiđe protivnike, uposli De Brujnea, koji milimetarski preciznim udarcem postiže gol i donosi prednost od 2:0, sa kojom su otišli na poluvreme.

U drugom delu igre Brazil je imao inicijativu, bio bolja ekipa, stvarao šanse, ali se mučio sa dobro organizovanom odbranom Belgije.

Probao je selektor Tite sa Firminom i Kostom, a kasnije i sa Renatom Augustom da sve karte baci u napad i pokuša da se rezultatski vrati u meč.

Augusto je nadu Brazilcima vratio u 76. minutu, kada je na centaršut Kutinja uspeo da postigne gol.

Isti igrač imao je više nego dobru priliku za izjednačenje, ali je sa ivice šesnaesterca šutirao pored gola.

Do kraja susreta gledala se opsada gola Belgije, ali su Vicel i Felaini uspeli da uspore i zaustave brojne nalete, a sa druge strane Azar i De Brujne su sačuvali nekoliko lopti na sredini terena i potrošili po koji minut sa sata.

Nejmar je u sudijskoj nadoknadi veoma dobro šutirao ka golu Belgijanaca, ali je Kurtoa napravio sjajnu “paradu”, pa do kraja nije viđena prilika niti promena rezultata.

Belgijanci su se plasirali u polufinale, gde ih čeka selekcija Francuske.