Rakitić sa “bele tačke” odveo Hrvatsku u polufinale SP!

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva! Golom Ivana Rakitića savladali su Rusiju 4:3 na penale, nakon 2:2 posle 120 minuta fudbala u Sočiju!

Rusija je povela na Fištu sjajnim golom Čeriševa u 31. minutu, ali Hrvatska poravnava već u 40. preko Kramarića. Usledila je žestoka borba između dva kaznena prostora uz povremene pretnje, da bi pola sata pre kraja stativa spasila Rusiju, Perišić nije imao sreće.

Nije bilo golova do isteka 90. minuta, pa su usledili produžeci, a tamo Hrvatska preokreće golom Vide glavom posle kornera u 101. minutu. Međutim, pet minuta pre kraja produžetka Rusi uspevaju da izjednače, Fernandes takođe glavom trese mrežu za penale.

Usledio je “rulet” jedanaesteraca, a otvara ga Subašić odbranom na šut Smolova. Brozović donosi prednost Hrvatskoj, nakon čega pogađa Dzagojev, da bi Akinfejev odbranip šut Kovačića za novi egal.

Međutim, junak Rusije iz produžetaka Fernandez promašuje ceo gol, a Modrić uz dosta sreće od stativu donosi Hrvatskoj 2:1. Usledili su pogoci Ignaševića, Vide i Kuzjajeva za 3:3, pa je odluka bila na Akijfejevu i Rakitiću.

Vezista Barselone kao da je šutirao penal na prazan gol ispred zgrede, rutinski vara golmana CSKA i odvodi Hrvatsku u polufinale na Englesku!