April 02, 2020

JOKIĆ OBJASNIO Denver u derbiju pregazio Hjuston

Nikola Jokić se dan poslije poziva za učešće na Ol-star meču pokazao (još jednom ako je neko sumnjao), zašto je dobio taj poziv.

U derbiju Zapadne konferencije Denver je ubjedljivo pobijedio Hjuston sa 136:122, a navijači u Koloradu su svog najboljeg igrača i dočekali i ispratili ovacijama: MVP! MVP! MVP!

I kao što to biva ove sezone, Jokić im je isporučio MVP partiju i odigrao vrhunski protiv Roketsa: nedostajala mu je jedna asistencija za tripl-dabl, sedmi u 2019, a deveti u sezoni. Pored devet uspješnih dodavanja, Jokić je postigao 31 poen, uz sjajne procente šuta (11-13 za dva, 1-2 za tri, 6-6 penali), “uhvatio” 13 skokova, imao jednu ukradenu i dvije izgubljene lopte za 31 minut, prenosi Blic.

Ovim trijumfom, inače petim u nizu, Nagetsi su prekinuli nezgodni niz od devet poraza zaredom od Hjustona, a ujedno su se izjednačili sa Golden Stejtom na vrhu Zapadne konferencije sa učinkom 36-15.

Duvalier Johnson@DuvalierJohnson

“MVP” chants brought out for Nikola Jokic — with James Harden in the building.135:06 AM – Feb 2, 2019See Duvalier Johnson’s other TweetsTwitter Ads info and privacy

Iako prva četvrtina, koju je Hjuston dobio sa 43:35, to nije nagovještavala, Nagetsi su prosto eksplodirali u drugoj četvrtini, zategli odbranu, zasuli koš “Raketa” i do poluvremena ubacili 83 poena, preokrenuli rezultat na svoju stranu (83:71) i na odmor otišli sa 12 poena prednosti.

U tom delu utakmice odličan je bio Malik Bizli sa 22 poena, Jokić je dodao 14, a na drugoj strani Džejms Harden je ubacio 18, od toga 15 u prvoj četvrtini.

Embedded video

NBA@NBA

NO-LOOK JOKER!

He’s tallied 29 PTS, 13 REB and 9 AST on @ESPNNBA. #MileHighBasketball1,0236:19 AM – Feb 2, 2019166 people are talking about thisTwitter Ads info and privacy

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novo, a koliko su Nagetsi u nastavku bili dominantni potvrđuje podatak da Hjuston nijednom nije uspio da se vrati na jednocifren minus, a Jokiću su poslije trećeg perioda za tripl-dabl nedostajale samo dvije asistencije (23 poena, 12 skokova, 8 asistencija). Trener Majk Meloun je Srbina na teren vratio na nešto više od pet minuta prije kraja, Jokić je ubrzo vezao još šest poena i asistirao Toniju Kregu za zakucavanje, ali i pored toga što nije uspio da zabilježi još jedno dodavanje za novi tripl-dabl.

NBA@NBA · 3hReplying to @NBA

Rudy Gobert tallies 25 PTS (7/7 FG) and 13 REB to lead the @utahjazz to victory! #TeamIsEverything

Ricky Rubio: 22 PTS, 11 AST
Joe Ingles: 19 PTS, 7 REB, 5 AST
Donovan Mitchell: 15 PTS, 5 AST

NBA@NBA

Career-high 35 PTS for @Mbeasy5 leads the @nuggets to 136-122 W in Denver! #MileHighBasketball

Nikola Jokic: 31 PTS, 13 REB, 9 AST
Torrey Craig: 22 PTS
Monte Morris: 18 PTS, 6 REB, 8 AST pic.twitter.com/qW7cOA9rUi3976:28 AM – Feb 2, 2019Twitter Ads info and privacy

99 people are talking about this

Jokić je imao sjajnu pomoć od Bizlija koji je sa 35 poena ostvario rekord karijere, Tori Kreg je dodao 22, a Monte Moris 18. Kod gostiju Harden je bio najefikasniji sa 30 poena (uz šest skokova i devet asistencija) i tako produžio svoju seriju od 30+ partija na 25. utakmicu.