September 26, 2018

Mađarima titula, Srbima bronza, Hrvati peti!

Srbiji treće mesto Svetskog kupa! Vaterpolisti Srbije savladali su Nemačku sa 15:9 (6:2, 3:2, 3:2, 3:3) u meču za treće mesto Svetskog kupa u Berlinu. Mađari osvojili Svetski kup u Berlinu.  Vaterpolisti Mađarske osvojili su Svetski kup u Berlinu, pošto su u finalu pobedili Australiju sa 10:4 (2:1, 2:1, 4:0, 2:2).

Mađarsku je predvodio Kristijan Manherc sa četiri gola, dok su po dva postigli đerđo Zalanki, Bence Batori i Matijaš Pastor.

Golove za Australiju postigli su Džo Kejs, Nejtan Pauver, Aron Janger i Endru Ford.

Australija je na početku povela sa 1:0, ali je Mađarska nakon toga preokrenula i uvećavala prednost do kraja meča.

Ostaje žal – Srbiji treće mesto Svetskog kupa! Vaterpolisti Srbije savladali su Nemačku sa 15:9 (6:2, 3:2, 3:2, 3:3) u meču za treće mesto Svetskog kupa u Berlinu.

“Delfini” su došli do pobede i tako u svoj bogati CV upisali još jednu medalju, ovoga puta bronzanu.

Odlični su bili svi vaterpolisti od prvog do poslednjeg minuta i pitanje pobednika se ni u jednom trenutku nije dovodilo u pitanje.

Dominirao je Nemanja Vico, koji je bio “noćna mora” za Nemce, dok su se istakli i Dušan Mandić i Đorđe Lazić.

Već od samog starta videlo se da su “Delfini” spremni da isprave greške iz prošlog meča i ušli su u ovaj duel veoma spremno i fokusirano.

Sudije su svirale dosta isključenja, za obe ekipe, ali to nije omelo pulene Dejana Savića da dođu do komofrnog trijumfa.

Srbija je ovom pobedom osvojila svoju treću bronzanu medalju u svojoj istoriji na Svetskim kupovima, dok su Nemci ostvarili fantastičan uspeh plasiravši se u polufinale.

Za najboljeg igrača proglašen je Nemanja Vico.

Podsećamo, Srbija je poprilično lako došla do polufinala, ali ih je tu iznenadila Mađarska pobedivši ih sa 12:11. “Delfinima” koji su se navikli na zlato ostaje žal, za jednim loše odigranim mečom, ali je mesto na postolju zasluženo osvojeno.

Hrvatska rutinski preko SAD do petog mesta Svetskog kupa. Vaterpolisti Hrvatske savladali su SAD rezultatom 10:7 (1:0, 4:1, 3:2, 2:4) i osvojili peto mesto na Svetskom kupu u Berlinu.

Hrvati su odigrali znatno bolje od Amerikanaca, od početka do starta, i zasluženo došli do pobede i pete pozicije.

Hrvatska je iznenađujuće poražena od Australije u četvrtfinalu i tada je ostala bez mogućnosti borbe za medalju, ali je pobedila u naredna dva meča, prvo protiv Južne Afrike.

“Barakude” su imalte značajnu prednost već na poluvremenu, i na odmor otišli sa +4.

Dobra igra nastavila se u trećoj deonici, a značajno jači Hrvati nisu puštali protivniku da se približi i ugrozi ih rezultatski. Na kraju meča SAD su uspele da smanje zaostatak, ali nedovoljno da duel uđe u neizvesnu završnicu.

Sjedinjene Američke Države takmičenje završavaju na šestoj poziciji, ali sa tek dve pobede i četiri poraza.

U meču za sedmu poziciju Japan je pobedio “zalutalu” Južnu Afriku sa ubedljivih 21:9 (4:1, 9:2, 4:3, 4.3).