Septembar 23, 2019

Radnik i Čelik podijelili bodove

U Bijeljini je Radnik remizirao s zeničkim Čelikom odigravši meč bez golova.

Domaćini su bolje otvorili susret i vršili konstantan pritisak na odbranu Čelika. U 10. minuti  nakon velike greške odbrane Čelika, lopta je došla do Đurića koji iz fantastične pozicije nije uspio pogoditi. U 16. minuti Radnik je imao priliku da dođe do gola iz penala, međutim, čudesni Pavlović je odbranio penal Đuriću i ostalo je 0:0. Nakon odbranjenog penala, golman Čelika je imao još jednu sjajnu intervenciju nakon šuta Hadžića. Radnik je i u nastavku bio puno konkretniji. U 32.  Peco je bio u dobroj akciji, ali je njegov šut otišao pored gola.  Čelik se u finišu prvog dijela malo oslobodio pritiska, no do odlaska na odmor mreže su mirovale.

U 52. minuti Hadžić je šutirao glavom, ali je uzdrmao prečku gola Čelika. Nakon toga nije bilo uzbuđenja i uslijedio je nešto mirniji period utakmice. U 69. minuti Hadžić je imao sjajnu priliku, ali je sa šest metara šutirao preko gola gostiju. Radnik je na sve načine pokušavao da dođe do pogotka, no u tome nisu uspjeli i oba kluba podijelili su bodove.