October 24, 2018

Ranjeni lav Novak posle drame u finalu Rima!

Novak Đoković je jači i od bolova, i od protivnika. Najbolji teniser sveta pobedio je Keija Nišikorija u polufinalu mastersa u Rimu sa 2:6, 6:4, 7:6(5) posle dramične završnice i braniće tron u finalu protiv Endija Mareja (nedelja, 16 časova).

Posle iscrpljujuće borbe i velike pobede nad Rafaelom Nadalom (7:5, 7:6(4)) dan ranije, bilo je jasno da Noletu neće biti ni malo lako na putu do finala.

U reprizi madridskog polufinala susreo se sa problemom već na samom početku. Zbog žulja na levoj nozi i velikog bola pauza je trajala čak šest i po minuta prilikom pružanja lekarske pomoći, i po povratku na rimsku šljaku Đoković se otežano kretao.

Jednostavno, nikako nije uspevao da uhvati pravi, prepoznatljiv ritam, dok je Nišikori igrao fantastično, jer je u formi života.

To se videlo i tako što je Nole propuštao brejk šanse, a Japanac je svoje koristio i čak dva puta oduzeo servis najboljem na svetu u prvom setu.