Septembar 23, 2019

Željezničar savladao Radnik u borbi za Evropu /video/,Zvijezda 09 izborila opstanak

Fudbaleri Željezničara savladali su Radnik u duelu koji je direktno odlučivao o plasmanu u evropska takmičenja naredne sezone.Fudbaleri Željezničara gostovali su u Bijeljini kod Radnika i slavili su rezultatom 1:0. Pogodak odluke postignut je u 7. minuti kada je fantastičnu akciju prekrasnim pogotkom završio Asim Zec.

Željo je do kraja prvog poluvremena imao još jednu dobru šansu kada je u 37. minuti šut Mujezinovića je odbranio Lučić.

U nastavku susreta ništa značajnije se nije dešavalo, te su Plavi upisali tri boda koja ih vode u evropska takmičenja, naravno ukoliko dobiju licencu.

Krupa je slavila na gostovanju kod Slobode rezultatom 2:1, no ni to joj nije pomoglo da ostane u Premijer ligi BiH. Goste je u vodstvo doveo Brtan u 8., a na 1:1 je poravnao Baraban u 35. minuti. Milanović je 60. minuti pogodio za pobjedu Krupe.

Mladost je savladala Široki Brijeg rezultatom 1:0 pogotkom Guzine na samom početku susreta, dok je Zvijezda 09 savladala GOŠK pogotkom u 98. minuti rezultatom 2:1 i ostala u ligi, dok Krupa napušta društvo najboljih.