August 25, 2019

ZVEZDA U FINALU ABA LIGE Debakl “očajnog” Partizana u “Pioniru”

Košarkaši Crvene zvezde prvi su finalisti regionalne ABA lige, a Crveno bijeli su u trećoj, odlučujućoj utakmici polufinalne serije plej-ofa pobijedili Partizan rezultatom 84:63.

Ogromnu podršku imala je Zvezda u prepunoj Dvorani “Aleksandar Nikolić” a ovako je izgledala atmosfera na samom početku meča:

Embedded video

ABA Liga@ABA_League

Feel a bit of the amazing pre-game atmosphere at the game of @kkcrvenazvezda against @PartizanBC! Wow! #ABALiga #RoadToGlory126:13 PM – Apr 6, 2019See ABA Liga’s other TweetsTwitter Ads info and privacy

Utakmica je otvorena trojkom Novice Veličkovića za vođstvo Partizana na startu, međutim, uslijedila je serija od šest minuta bez koša crno-bijelih, a na drugoj strani 15 vezanih koševa Crvene zvezde za vođstvo od 15:3, na tri minute i 44 sekunde do isteka prve dionice.

Ovaj period obilježila je nefikasna igra Partizana sa distance, a kada su izabranici Andree Trinkijerija pokušali da napadnu reket nailazili bi na neprobojan bedem. Prvo je Odžo zaustavio Veličkovića:

🛑

@Lokoibadan of @kkcrvenazvezda shouts “Better luck next time!” #ABALiga #RoadToGlory116:20 PM – Apr 6, 2019See ABA Liga’s other TweetsTwitter Ads info and privacy

A rampa Davidovca izgledala je ovako:

NO WAY! Denied by Dejan Davidovac of @kkcrvenazvezda! #ABALiga #RoadToGlory406:23 PM – Apr 6, 2019See ABA Liga’s other TweetsTwitter Ads info and privacy

Prva četvrtina završena je vođstvom Crvene zvezde rezultatom 21:13, a već na početku druge dionice Partzan u novim problemima. Zvezda je nastavila igru sa visokim procentima spoljnog šuta,  pa je veoma brzo, za manje od tri minuta igre u drugoj dionici, došla do maksimalnih plus 14 (29:14), a onda je Perperoglu postigao peti vezani poen za plus 16. Koliko je Partizan u ovom trenucima bio dekoncentrisan govori i podatak da je Rade Zagorac promašio tri vezana slobodna bacanja, a Simanić na drugoj strani pogađa trojku za plus 19 (34:15). U narednom napadu Novica Veličković pravi faul u napadu i daje Zvezdi šansu za novi napad. Uspijevala je Zvezda, najviše zahvaljujući sjajnom Perperogluu, zadržavati ubjedljivu prednost koja je na poluvremenu iznosila 44:28.

View image on Twitter

HALFTIME: @kkcrvenazvezda@PartizanBC 44:28. Perperoglou 13 | Marinković 7.

Stats: http://bit.ly/2WWq1lV  #ABALiga #RoadToGlory206:53 PM – Apr 6, 2019See ABA Liga’s other TweetsTwitter Ads info and privacy

Košarkaši Partizana na početku treće dionice uspjeli su da smanje na minu 14, ali su uslijedile dvije kardinalne greške crno-bijelih što je Zvezda iskoristila i ponovo se odvjila na 18 poena viška. U ovim trenucima Partizan je imao samo dva pogođena šuta za tri poena iz 13 pokušaja, u čemu je ležao glavni razlog ogromnog zaostatka.

Veliki broj grešaka pravili su košarkaši Partizana i u trećoj dionici u kojoj je, u jednom navratu Zvezda imala i 22 poena viška, a u posljednji minut treće četvrtine ušla je sa plus dvadeset poena (61:41), a trojkom Perperoglua odlaze na 23 poena viška (64:61). Partizan je uzvartio novom izgubljenom loptom, ali u poslednjih devet sekundi ove dionice Zvezda nije poentirala pa je u posljednjih deset minuta ušla sa plus 23.

Zanimljivo je da u prvih 30 minuta Partizan nije imao nijednog igrača koji je ubacio više od deset poena.

Slično kao i prve tri četvrtine izledala je i posljednja dionica. Otvorena je sa nekoliko grešaka na obje strane, a onda je Čović pogodio trojku i praktično već tada zapečatio sudbinu Partizana. Plus 28 poena (69:41) imala je Zvezda na osam i po minuta prije kraja.

Najbolji pojedinac meča bio je Zvezdin Grk Stratos Perperoglu koji je postigao 18 poena dok je u blijedom izdanju Partizana nešto bolji učinak imao Vanja Marinković sa 12 koševa.

Drugi polufinalista će biti poznat sutra nakon meča Cedevita – Budućnost.